Pelininty Geziyor Kim?

Pelininty Geziyor Kim?

“Gezdikçe Yiyoruz, Yedikçe Geziyoruz” mottomuz ile seyahat rotalarımızı ve mekân keşiflerimizi sizlerle paylaşmak amacıyla yazıyoruz. Web sitemizde ve diğer sosyal medya kanallarında yaptığımız paylaşımlardaki amacımız, tecrübe edindiğimiz iyi ve kötü her türlü deneyimi sizlere objektif bir şekilde aktarmak. Tutkularımızın da bizi birleştirmesi sonucunda hep beraber birlikte yeni keşifler için koşturduk. Bazen yeni açılan mekanları keşfederken, bazen de lokallerin bile bilmediği yerleri ziyaret edip sizlerle paylaşıyoruz.

Madeira tropik adasındaki deneyimizden tutun da yerin kat be kat altında yer alan Turda Salina tuz madenine, Japonya’da sıra dışı bir deneyim olan tapınakta bir gece deneyiminden, İstanbul’daki gizli kalmış kahvaltıcılara, yemeli-gezmeli Fatih rotası  gibi aslında birçok farklı macerayı ve deneyimleri rehberleştirerek sizlerler paylaşıyoruz.

Aslında bizim keyif aldığımız, huzur bulduğumuz ve gerçekten bizlere farklı deneyim yaşatan tutkularımızı sizlerle de paylaşmak istiyoruz. İyi bir rehber çıkarabilmek için derinlemesine araştırmak gerekiyor ve bu yüzden sizler için rehberlerimizi hazırlarken detaylı bir şekilde araştırıp aklınıza gelebilecek her türlü soruya cevap vermeye çalışıyoruz.

 

Pelin ve Çağlar Kim?

Aslında ilkokul yıllarından beri tanışıyoruz hatta ilkokulu aynı okulda beraber okuduk. Ankara’daki ilkokul ve lise yıllarımızdan sonra üniversite için İstanbul’a taşındık. 2011 senesinde yollarımız tekrar kesişti ve 2018’den beri de beraberiz. Çağlar yüksek inşaat mühendisi, Pelin de kimya mühendisi. Uzun süreden beri de özel sektörde çalışıyoruz.

Aslında çocukluğumuzdan beri yurtdışına sıklıkla çıktığımız için küçük yaşlardan beri hep yeniliklere açığız ve keşfetmek konusunda da heyecanlıyız. Pelin anaokulu zamanlarında Roma’ya taşınıp sonrasında ilkokul için Brüksel’de bulunduktan sonra Ankara’ya dönüyor ve liseye kadar orada kalıyor. Sonrasında üniversite sırasında İsveç’in Lund Universitesi’ne Erasmus kapsamında değişim programına katılıyor.

Çağlar’da ilk yurtdışı gezisini 9 yaşında ailesiyle birlikte Amsterdam’a yapıp sonrasında doğum günü kutlaması için Paris Disneyland’a gidiyor ve o günden beri de seyahatlerine soluksuz bir şekilde devam ediyor. Yüksek Lisansı sırasında Japonya’ya Tokyo Teknoloji Üniversitesi’ne değişim programına katılıp Japon kültürünü de yakından tanıma fırsatını yakalıyor.

İkimizde, ailelerimizle, arkadaşlarımızla ve en önemlisi de birbirimizle beraber seyahat ederek farklı deneyimler peşinde koşmayı çok seviyoruz.

Başka Yazdığınız Yerler Var mıdır?

Pelin, Milliyet’in Favori Lezzetler ekinde mekân yazarı olarak yazarken, Çağlar ise The Magger’da yazar olarak tecrübelerimizi paylaşıyor.

Umarız bu yolculukla sizlerde bizim yanımızda olursunuz. Deneyimlerimizle biraz olsun sizlerinde hayatına dokunabiliyorsak ne mutlu bize .

Sizlere şimdiden keyifli okumalar diliyoruz!

Sevgiler,

Pelin& Çağlar